OTO ELEKTRİK

elektrik, motor, ölçü aleti

OTO ELEKTRİK

Araçların en önemli mekanizması elektrik sistemidir. Elektrik sisteminde gerçekleşen en ufak bir arıza bile aracın birçok fonksiyonuna olumsuz olarak etki eder. Bu sebepten dolayı araçların elektrik sistemi düzenli olarak kontrol edilmelidir. Elektrik sistemleri hayati öneme sahip oldukları için oto elektrik servisi seçiminde çok titiz ve dikkatli davranmakta fayda vardır. Çünkü tamir sırasında yapılan eksik veya yanlış bir işlem sonucunda meydana gelebilecek hasarlar araca çok büyük zarar verebilmektedir.

Oto elektrik söz konusu olduğu zaman akla gelen ilk şey aküdür. Çünkü aracın aküsü bitince, doğrudan elektrik sisteminin bir parçası olan veya dolaylı olarak elektrik sistemi ile çalışan tüm parçalar çalışmayacaktır. Zaten akü çalışmayınca motor da çalışmayacaktır. Bu yüzden akünüz bittiyse aracı asla çalıştıramazsınız. Bu tür durumlarda başka bir arabanın aküsünden biten aküyü şarj etmek geçici olarak bir çözüm olabilir. Fakat akü çalıştı diye tekrardan bitmeyecek diye bir şey yok. Akü çalışır çalışmaz mümkünse en yakın oto elektrik servisine gitmek gerekiyor. 

Akü bittiği zaman veya bitmek üzereyken size bir uyarı verilmez. Fakat aracınız çalışır haldeyken eğer akü arıza lambası yanıyorsa, bu akünün şarj edilmesine yarayan besleme ünitesinde bir sorun vardır demektir. Oto elektrik sorunlarının başında şarj dinamosunun bozulması gelmektedir. En sık rastlanan sorunlardan biri olan şarj dinamosunun bozulmasını eğer gösterge ışıkları yanıp sönüyorsa anlayabilirsiniz. Aynı zamanda elektrikli camlar yavaş iniyorsa veya tam inemeyip yarıda kalıyorsa şarj dinamosu bozulmuş demektir. Araçlarınızın aydınlatma sistemi, marş sistemi, şarj sistemi, ateşleme sistemleri ve diğer sorunları teknik personellerimiz tarafından detaylı bir şekilde giderilmektedir.

Denizli oto elektrik servisi Üstünsoy Otomotiv'e gelerek araçlarınızın elektrik sistemi sorunlarını giderebilirsiniz.

İLETİŞİM

Adres:

Sümer Mh. Çal Cd. No :98 Merkezefendi / Denizli

Çalışma Saatleri:

Pazartesi - Cumartesi, 08:30 - 18:30

Fax:

+90(258) 251 51 93